Ludzie kończą dziś gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną, czy studia i większość z nich nie wie co robić dalej. Gdzie jest ich Kompas Kariery?

Boją się tego. Ty nie powinieneś się tego bać. Wkraczasz w najpiękniejszy czas i masz jeszcze około 80 lat życia.

Często Twój tata lub mama kierują Tobą mówiąc tu się nie nadajesz, tam się nie nadajesz, tego nie zrobisz, tu nie dasz rady. Na pytanie dlaczego odpowiadają bo Twój dziadek tego nie robił i Twój ojciec tego nie robił, więc Ty też nie dasz rady. Często tak bywa, że oni wybierają zawód dla Ciebie, a Ty go w ogóle nie chcesz. Ostatnio słyszałem, że jednemu bezrobotnemu zawód wybrała pani psycholog przy poradzie indywidualnej, a człowiek zapytany, czy  wykonywanie tego zawodu mu odpowiada odpowiedział przecząco. Chodziło o zawód introligatora. Powiedział „wybrała mi go pani psycholog”. Zawód introligatora nie ma tu znaczenia, ponieważ może to być każdy niechciany zawód, jaki ktoś za Ciebie i dla Ciebie wybierze, którym nie jesteś zainteresowany, nie masz umiejętności, a jego wykonywania nie wspiera Twoja osobowość nie wspominając o wartościach jakie wyznajesz.

Wybór zawodu nie jest łatwy.

Teraz jest czas, aby zrobić to, co będzie miało wpływ na Twoje przyszłe życie i Twój sukces przez następne 80 lat lub na jego brak. To czas na Kompas Kariery

To jakby odkrywanie świata, odkrywanie siebie.

Wtedy świat może być taki jakim chcesz, aby był. „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Musisz też wiedzieć, że nie zawsze będzie kolorowo. Właściwie to powinieneś prosić Pana Boga o popełnianie co najmniej dwóch błędów dziennie, bo kiedy się nauczysz jak nie wtedy, kiedy będziesz świadomy, że błędy popełniłeś. Dopiero wtedy będziesz mieć szansę na wyciągnięcie z tego nauki. Może prawda którą się posługujesz jest już nieaktualna, kiedy robisz, robisz, ale nie jesteś skuteczny.

Teraz powinieneś się skupić na tym, co możesz osiągnąć. Zweryfikować swoje zainteresowania, umiejętności/talenty, osobowość i wartości.

Teraz wielu z Was napisze nie mogę, albo nie chcę, albo mam to czy tamto do zrobienia.

Najważniejsze jest, aby zrobić teraz coś dla siebie w kontekście przyszłości.

Mówię o praktycznym podejściu do sukcesu i zwiększanie prawdopodobieństwa jego osiągnięcia, aby praca sprawiała Ci satysfakcję. Robiłeś Kompas Kariery?

Jako kilkunasto- lub dwudziestolatkowie już teraz możecie się wspinać na wyżyny, bo przecież ktoś będzie obejmował stanowiska kierownicze i dyrektorskie w przyszłości, to dlaczego nie miałbyś to być TY. Jaką będziesz mieć przewagę kiedy wystartujesz dostosowany do przyszłej pracy na umowne „+30”, a drugi zacznie z „-30”, to znaczy wybierze zawód nie pasujący do niego? Ile on musiał będzie nadganiać za Tobą? On zawsze będzie z tyłu, bo Ty jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, a on będzie nadganiać.

Dziś masz milion spraw, które Cię ograniczają, ale jeśli dziś nie wiesz co naprawdę zrobić ze swoim zawodem lub który wybrać, masz to szczęście, że czytasz tę informację, ponieważ jest wyjście z sytuacji.

Kliknij tutaj po rozwiązanie, a ja zawsze mogę Ci pomóc ustalić indywidualną ścieżkę.

Gdy film Cię przekonał napisz na biuro(małpa)indyka.pl Chętnie przygotuję dla Ciebie Kompas Kariery

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.