Szukam pracy. Jak często taka myśl przychodzi ci przez głowę?

Mówisz szukam pracy. Co robisz? Jak patrzysz na to? Czy tylko poprzez ogłoszenia, czy przez to co słyszysz? Czy tylko ogłoszenia kreują twój rynek pracy? Czy na pytanie gdzie jest twoje miejsce pracy odpowiadasz „nie wiem”? Po co ja Cię pytam gdzie jest twoje miejsce pracy? Aby podpowiedzieć Ci jak szukać pracy. Talenty, to sedno poszukiwania pracy. Pracy należy szukać poprzez zainteresowania, umiejętności/talenty, sprawdzać czy wspiera to osobowość i poprzez wyznawane wartości. Bądź spokojny gdy wydaje ci się to skomplikowane, przecież kiedy pracujesz nie myślisz o tym wszystkim. Teraz nadszedł odpowiedni czas żeby o tym pomyśleć.

Dlaczego szukam pracy i co wtedy robić?

Często tracisz pracę w wyniku reorganizacji, zwolnień grupowych, z powodu konfliktów osobowości, może to była Twoja pomyłka? Może potrzebujesz, bo nastąpiło zmęczenie materiału poprzez wypalenie zawodowe w starej pracy albo doszedłeś do sufitu i wyżej nie podskoczysz? Co wtedy robić?

Na początku przygotuj swoje referencje. Przygotuj też obóz szkoleniowy. Co to oznacza? Oznacza to ni mniej ni więcej, że masz więcej czasu dla siebie i bliskich oraz na wyznaczanie celów. Zobowiąż się wtedy do poszukiwania pracy. Poukładaj zaległe sprawy. Przeznacz czas na realizację zmian. Znajdź czas na pomyślenie o tym co ciebie interesuje, jakie masz umiejętności bądź talenty którymi możesz posłużyć przyszłemu pracodawcy. Zastanów się nad swoją osobowością. Pomyśl jakie wyznajesz wartości, życiowe i te które byś chciał uzyskać od pracy. Do jakiej pracy tak naprawdę zostałeś stworzony.

Szukam pracy niech oznacza u ciebie poszukiwanie pracy na cały etat.

Kiedy pracujesz, zazwyczaj zajmuje ci to cały etat. Kiedy zaczynasz  poszukiwać pracę, niech to najpierw zajmuje pół godziny dziennie, ale jak najszybciej niech zajmuje Ci to cały etat, a więc 8 godzin dziennie. Czym warto się wtedy zająć? Kiedy pomyślałeś o tym jakie masz zainteresowania, umiejętności, osobowość, wartości, zacznij analizować stanowiska pracy. Ucz się nowych umiejętności jeżeli potrzeba – Jesteś w fazie szukam pracy? Organizujemy wiele kursów zawodowych dla osób bezrobotnych. Po tym kierujemy się na staż, który zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Płacimy Ci za kurs i za staż stypendium. Nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów, ponieważ finansuje to projekt unijny. – Nie zapomnij poprosić o pomoc bliskie Ci osoby. Poinformuj ich hasłem szukam pracy, podając szczegółowo stanowisko na jakie chcesz aplikować. Unikaj tylko mówienia szukam pracy nie zawężając do stanowiska jakie chcesz objąć. Nie włączaj telewizora w ciągu dnia. Przygotuj cv które działa. Przykładowe cv które działa oraz cały kurs znajdziesz tutaj. Zbadaj rynek pracy. Wzbudź zainteresowanie ofertą telefonując do osób z twoich kontaktów. Może to wyda ci się błahe, ale zacznij chodzić na rozmowy kwalifikacyjne! Każdego dnia realizuj coś z planu. Pracuj tak gorliwie i sprawnie jak tylko możesz, sam zobaczysz jak szybko powrócisz do pracy. Zdawaj relację z postępów innej osobie niż współmałżonek. Zdecyduj się ukończyć drobne projekty zanim rozpoczniesz nową pracę.

Gdy ogłosisz hasło szukam pracy, przygotuj się na burzę

Emocje z jakimi będziesz mieć do czynienia to: umartwianie się, zatroskanie, lęk, przerażenie, panika.

„Obawiam się, że nigdy nie znajdę pracy tak dobrze płatnej jak poprzednio”, „Martwię się, że jestem zbyt stara aby mnie ponownie zatrudniono”, „To co Trapi mnie teraz, to brak ukończonych studiów”. Znamy to dobrze. Zaraz pytam takiej kobiety ile ma lat, ona odpowiada mi 42, ja z uśmiechem do niej mówię: no tak, to wszystko już skończone, trzeba się zbierać z tego świata prawda? Potem następuje  rozluźnienie atmosfery, śmiech i normalna rozmowa o możliwościach jakie daje ten wiek i doświadczenie z nim związane na rynku pracy, tworzące ogromną przewagę do młodzieńca wchodzącego na rynek pracy. Naprawdę proszę cię uspokój się. 3 300 000 razy ludzie w Polsce zmieniają pracę w ciągu roku, a Ty jesteś jedną z nich. Nic się nie stało, to normalna sprawa! Zabieraj się do roboty, skończ narzekaj, patrz na możliwości. Na czym się skupisz, będziesz to mieć. Zarejestruj się jako bezrobotny, sprawdź ubezpieczenie zdrowotne, przeprowadź rozpoznanie co do wsparcia finansowego, napisz list do swoich wierzycieli aby zwrócić Ci dług, skonsoliduj swoje kredyty konsumpcyjne, zaangażuj siebie i poproś bliskich abyście mocniej oszczędzali.

FiniszowaNIE z wyzwaniem szukam pracy

Zastanów się jakiej pracy szukasz i proś, szukaj, kołataj. Zastanów się czy potrafisz dopasować swoje zainteresowania i umiejętności do wymagań na danym stanowisku? Czy potrafisz jasno wyrazić czego tak naprawdę szukasz? Najważniejsza rzecz czy bierzesz pod uwagę cele pracodawcy, czy myślisz tylko o sobie mówiąc szukam pracy. Ćwicz na głos odpowiedzi na pytania które mogą być zadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Ćwiczenie: Wybierz stanowisko na które chcesz aplikować i – proszę podaj mi teraz takie informacje na swój temat, które sprawnie i konkretnie pomogą mi rozstrzygnąć, czy mam Cię brać pod uwagę na stanowisko pracy które oferuję? – Na tę wypowiedź masz jakieś 30 s.

Szukam pracy i spotkałem się z odmową, jak sobie z tym poradzić?

Czy gdybyś ty była pracodawcą, zatrudniała byś wszystkie osoby które do Ciebie  przyjdą i powiedzą szukam pracy? Nie? To masz pewność że oni też nie zatrudnią wszystkich. Może się tak zdarzyć, że i Ciebie nie zatrudnią. Co wtedy? Znasz to z gabinetu lekarskiego: „następny proszę”, Nie zapomnij tylko zrobić krótkiej analizy co mogło spowodować że Ciebie nie zatrudnili. Możesz się ich o to spytać, a nawet trzeba.

Zajmujemy się organizacją szkoleń dofinansowanych z Unii Europejskiej. Proponujemy wiele kursów zawodowych dla osób które nie pracują. Dla nich organizujemy finansowane z naszych projektów. Oznacza to tyle, że pracodawca nie płaci za Twoją pracę, a więc spokojnie może się przyglądać Twoim zaletom, a gdy przychodzi koniec stażu 50% uczestników naszych szkoleń pozostaje na tym stanowisku w pracy. Gdybyś miał jakieś informacje czekamy na Ciebie. Dzwoń

Spójrz na nas Zosią stronę http://indyka.pl na sekcję BLOG, tam mamy informacje na temat aktualnych kursów zawodowych i staży.

Po więcej informacji dzwoń: 533 9999 20

lub pisz maila na: biuro(małpa)indyka.pl