7 poszukiwanych zawodów i odpowiedź na pytanie dlaczego powinieneś rozważyć, jaka jest twoja wymarzona praca?

Wypalenie zawodowe. Dlaczego najpierw idziemy do pracy jak na skrzydłach, a po jakimś czasie gdyby nie pieniądze, to nie byłoby nas w pracy dłużej niż minutę?
Ludzie najczęściej wybierają szkołę podstawową i średnią przypadkowo, albo przez wybór rodziców, a studia przypadkowo, bądź też poprzez wybór rodziców. Koleżanka poszła to i ja idę, bo rodzice się tam poznali, to może i ja kogoś poznam, bo nie będę musiała dojeżdżać, mam blisko, może tysiąc innych powodów, wydaje mi się, że taki zawód powinnam wykonywać. Rzadko tak wybrane szkoły są trafnym wyborem, jednak najczęściej (sądzę, że w 95% to zły wybór. O co chodzi?
Przyjrzyj się proszę, czterem następującym po sobie wpisom w którym wytłumaczymy jak podchodzić do wyboru edukacji i zawodu w prawidłowy i przemyślany sposób. Jeżeli jeszcze nie zaplanowałeś tego roku, to za wytrwałość w studiowaniu artykułów otrzymasz bonus - plik jak krok po kroku zamknąć stary rok i zaplanować nowy. Treści powstały na podstawie informacji mailowej rozsyłanej z centrali w USA dla trenerów Kompasu Kariery (Career Direct) - właścicieli narzędzia do profilowania edukacyjnego i zawodowego) i zostały przetłumaczone.
7 poszukiwanych zawodów i odpowiedź na pytanie dlaczego powinieneś rozważyć, jaka jest twoja wymarzona praca? Jaka jest Twoja wymarzona praca? Znalezienie satysfakcjonującej pracy, która również się opłaca! jest wyzwaniem. Dzisiaj jest tak wiele wyborów. Książki, artykuły, porady i podcasty mają charakter informacyjny, ale w planowaniu kariery jest jeden aspekt, który zazwyczaj jest ignorowany. Dokonując wyboru kariery, należy wziąć pod uwagę, jaka specyfika zawodu będzie Tobie odpowiadać. Każdy z nas ma niepowtarzalny zestaw, który obejmuje indywidualne zainteresowania, talenty/umiejętności i wartości. Naszą największą satysfakcję i sukces można uzyskać odkrywając je i dopasowując do nich zawód, nigdy odwrotnie. Niektórzy mówią, "to Bóg mi dał talenty do pracy", a niektórzy "mam predyspozycje". Rozpoznając, w jaki sposób i do czego Bóg Cię uzdolnił, pomoże Ci znaleźć lepszą pracę i uniknąć niepotrzebnie stresujących zmian zawodu w przyszłości. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują najnowsze statystyki dotyczące trendów w zatrudnieniu. Lista Linkedin zawiera dane dotyczące najbardziej obiecujących miejsc pracy w 2017 roku w oparciu o:
- potencjał awansu zawodowego,
- wzrost liczby miejsc pracy,
- wynagrodzenie.
Lista składa się przede wszystkim z zawodów związanych z finansami, technologią i opieką zdrowotną, ale co najważniejsze nie wymienia cech osobowości i pasujących do nich zawodów, więc nie wiesz jakie zawody pasują do Ciebie. Chodzi o jak najpełniejsze wykorzystanie Twojego potencjału w wykonywanym zawodzie (czynnościach). W następnym wpisie zamieścimy opis siedmiu topowych zawodów według Linkedin

Cieszymy się z komentarzy pod wpisem i zawsze odpisujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.