Dla kogo jest kurs na którym nauczysz się skutecznie jak oszczędzać pieniądze?

Jeśli chcesz się nauczyć dobrze zarządzać swoimi finansami osobistymi, kurs jest dla Ciebie. Oparty jest na przygotowanych materiałach. Zeszyt zastosowań praktycznych pomoże Ci wprowadzić w życie zasady zarządzania finansami. Wskazówki i ćwiczenia z Zeszytu wykonujesz w trakcie trwania kursu. Jeżeli w kursie weźmiecie udział jako małżeństwo, wypełniacie jeden taki zeszyt. Pracujecie nad nim wspólnie.

Warto zaznaczyć, że dzięki zastosowaniu metod jak oszczędzać pieniądze poznanych w kursie, po pierwszym miesiącu zaoszczędziliśmy z żoną 12% z budżetu domowego. Trzeba „tylko” stosować zasady poznane na kursie.

Otrzymasz od nas pliki w programie excel, aby jak oszczędzać pieniądze „samo się robiło”

W miarę przerabiania materiałów otrzymujesz pliki ułatwiające Twoje życie, na przykład: Osobisty bilans majątkowy, Rejestracja wydatków, Lista długów, Strategia kuli śnieżnej, Harmonogram spłaty długów i inne. Oczywiście pliki są odpowiednio wyposażone w formuły, które „same” obliczają i sumują to co wpisujesz, co pozwala Ci na konkretną analizę budżetu i rozdzielenie go na poszczególne składniki takie jak: jedzenie, rozrywki, transport, ubrania itp. Napewno będziesz zdziwiony po pierwszym miesiącu na co wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Dlaczego kurs jak oszczędzać pieniądze?

w ramach kursu nauczysz się: jak oszczędzać pieniądze, tworzenia dobrze działającego budżetu domowego, unikać najbardziej powszechnych błędów w dziedzinie finansów, wypracować drogę wyjścia z długów, przekazać dzieciom podstawowe umiejętności zarządzania finansami.

jeśli jesteś zainteresowany bardziej konkretnymi informacjami dzwoń:

tel. 531 56 46 10 (w godzinach pracy)

lub napisz maila na: biuro(małpa)indyka.pl

Nasza historia po kursie jak oszczędzać pieniądze

Nigdy w życiu nie wiedziałem, ile i na co wydajemy pieniądze. Kiedy po ślubie chciałem się tego dowiedzieć, zrezygnowałem po pierwszym miesiącu, ponieważ dowiedziałem się, że więcej wydajemy niż zarabiamy. To skutkowało w naszym życiu tym, że było nam bardzo trudno  po kilkunastu latach małżeństwa. Dwa kredyty i sprzedaż złotej pamiątkowej monety 200 złotowej z orłem bielikiem, a więc z symbolem naszej kochanej Polski, wyłączenie tv kablowej, ograniczenie praktycznie wszystkich wydatków. Teraz wspominamy z żoną te czasy jako na czas naszego doświadczania, na czas naszej próby, pytając siebie: „kochanie, pamiętasz, jak już czwartego w ogóle nie mieliśmy pieniędzy?”.

W pierwszym miesiącu stosowania zasad poznanych na kursie jak oszczędzać pieniądze oszczędziliśmy 12% z naszych wydatków i … żyjemy nadal. Z pieniędzy celowo oszczędzanych przez kilka miesięcy zgodnie z zasadami poznanymi na kursie, kupiliśmy piękny prezent ślubny dla mojego chrześniaka.

Zaczęliśmy z żoną codziennie czytać Instrukcję Obsługi Człowieka oraz zaczęliśmy stosować zasady z niej wynikające. Zmieniliśmy perspektywę postrzegania majątku. Często rozstrzygamy, czy to dobrze wydać jego pieniądze na rzeczy, które niekoniecznie są potrzebą, a pragnieniem lub zachcianką. Teraz Bóg jest na pierwszym miejscu, po Nim żona, z którą ustalam wszystkie posunięcia „taktyczne i finansowe”.

Przed kursem było „Wiem, że nic nie wiem”, albo „coś wiem”. Egoizm królował. Wszystko wiedziałem, a na pewno bardzo dużo, rozstrzygałem autorytatywnie spory. Zdawałem się na swoje doświadczenie życiowe i swą mądrość.  Po kursie cieszymy się z poznanych fundamentów, które są naszym odnośnikiem. Stosujemy prostą zasadę, gdy nie wiemy co zrobić zaglądamy do Instrukcji Obsługi Człowieka, bo wiele sposobów postępowania można tam wyczytać. Dochodzimy do wniosku, że aby prowadzić prawidłowo budżet domowy, należy zmienić sposób myślenia i postrzegania. „Skuteczność jest miarą prawdy. Kiedy nie jesteś skuteczny, prawda którą się posługujesz jest nieaktualna” – Jacek Walkiewicz. Dlatego warto dowiedzieć się na kursie, gdzie leży prawda.

Kurs jak oszczędzać pieniądze wywarł ogromny – pozytywny – wpływ na nasze małżeństwo. W trakcie kursu i na podstawie jego treści uznałem, że żona jest najważniejsza po Bogu. Ta zasada się sprawdza w życiu, ponieważ wcześniej decydowałem o wszystkim sam. Wiesz, wtedy jesteś takim małym, mądrym dyktatorem. Nikt inny nie wie tak jak ty. Kiedy zacząłem uzgadniać kluczowe posunięcia z żoną, ona staje się coraz to mądrzejsza, a taka wcześniej była „niedouczona”. Nazywałem ją „hamulcowy”. Rozumiesz, co chcę tymi słowami powiedzieć? Teraz uznaję jej mądrość, a z hamulcowego zmieniła się w mądrą, roztropną i rozsądną osobę. Żona zaczęła się z własnej woli angażować w działanie w firmie i niektóre zadania przejęła całkowicie. Dzięki temu Pan Bóg bardziej nam darzy i teraz wpływa więcej pieniędzy do firmy. Wszystko teraz jest poukładane. Naprawdę podzieliliśmy się obowiązkami zgodnymi z naszymi zainteresowaniami, umiejętnościami i osobowością. Żona przejęła sprawy związane z najogólniej mówiąc pracą biurową, a ja z prowadzeniem doradztwa zawodowego. Warto dodać, że przeszedłem następny etap kursu, który uprawnia do ich prowadzenia oraz jesteśmy bardziej hojni. Spróbuj, zobacz co kurs może zrobić dla Twojego małżeństwa, co Ci zależy?

DZWOŃ 531 56 46 10 (w godzinach 9:00 do 17:00)

Paweł