poszukiwanie pracy; jak_znaleźć_Pracę; jak_pisać_cv

7 poszukiwanych zawodów i odpowiedź na pytanie dlaczego powinieneś rozważyć, jaka jest twoja wymarzona praca 2?

Wypalenie zawodowe. Oto niektóre trendy zawodowe według Linkedin bezpośredni link dla anglojęzycznych: [https://blog.linkedin.com/2017/january/20/linkedin-data-reveals-the-most-promising-jobs-of-2017].

Do wymienionych zawodów Kompas Kariery® dopasował kluczowe cechy osobowości jakie są wymagane podczas wykonywania czynności. Zazwyczaj (błędnie) najpierw wybieramy zawód, a później staramy się do niego siebie dopasować. Lepiej jest gdy patrzymy na swoje zainteresowania, umiejętności/talenty, osobowość i wartości, a do tej wiedzy (naszego profilu edukacyjnego czy zawodowego) zaczynamy dopasowywać szkołę, a później w konsekwencji tego wyboru, zawód. Wtedy jest szansa, że wykorzystamy w pełni nasz profil, że w pełni wykorzystamy nasz potencjał edukacyjny i zawodowy. To tak jakbyś Ty był „wzorem matematycznym”, a zawód podstawiany byłby do wzoru na zasadzie da rozwiązanie czy nie, pasuje czy nie pasuje do mnie ten zawód? Jeśli niezbyt zrozumiale tłumaczę, popatrz proszę poniżej.

Pielęgniarka
Pielęgniarka to „zaawansowany” zawód. Zapewnia opiekę zdrowotną poprzez diagnozę i koncentrację na pacjencie. Ten zawód stale rośnie i oczekuje się, że jest przyszłościowy. Cała ta praca koncentruje się na opiece nad innymi, dlatego niezwykle ważne jest, aby być współczującym i pragnąć pomagać ludziom. Pielęgniarka jest (powinna być) zorientowana na szczegóły, więc trzeba być bardzo zorganizowanym. Nie każdy ma takie cechy, ale jeśli to zaobserwujesz u siebie, może to być świetne dopasowanie.

Fizjoterapeuta
Ogólnie rzecz biorąc, zakres terapii stale rośnie. W ostatnich latach fizykoterapia wyraźnie odnotowała szybki wzrost. (Sam korzystam z pomocy fizjoterapeutów). Kolejna kariera w dziedzinie medycyny, która koncentruje się na opiece i pomocy innych, ta rola wymaga wsparcia i cierpliwości. Chodzi o zachęcanie innych do wkładania wysiłku we własne uzdrowienie i wymaga zrozumienia i zachęty. Zawód przyszłościowy z uwagi na trendy demograficzne w PL.

Osobisty doradca finansowy (ps. Uważajmy na „doradców”)
Osobisty doradca ocenia potrzeby finansowe klientów i tworzy plan, który powinien prowadzić ich w mądrym podejmowaniu decyzji. Codzienne zadania tej pracy wymagają interakcji typu „jeden na jeden” i planowania dla tych osób przyszłości. Ludzie, którzy są społeczni, zorganizowani i analityczni, mogą w tej karierze osiągnąć sukces. Praca z liczbami jest niezbędna, więc jeśli matematyka była twoim najmniej ulubionym przedmiotem w szkole, szukaj dalej!

Inżynier danych (ekonometria)
Inżynieria danych to jedna z najnowszych i najszybciej rozwijających się karier. Inżynierowie ci tworzą i utrzymują bazy danych, w których wyodrębniają i analizują duże ilości danych. Ta dziedzina wymaga pracowników, którzy są analityczni, obiektywni i niezależni. Wielu postrzega, że bycie zamkniętym w sobie jest słabością, ale w tym zawodzie jest to atut. Ten zawód wymaga wielu niezależnych działań, a obiektywność jest kluczowa, aby uniknąć jakichkolwiek stronniczości w danych wyjściowych.
Menedżer sukcesu klienta (doradca klienta – trudne do przetłumaczenia na nasz rynek pracy)
Menedżerowie sukcesu klientów rozwijają relacje z klientami w celu promowania utrzymania i zadowolenia klientów. To praca dla osoby o dużych umiejętnościach społecznych. Ekstrawertyczna, ambitna osoba może znaleźć spełnienie w tej roli. Ci, którzy są bardziej introwertyczni, mogą czuć dyskomfort. Cierpliwość i tolerancja są konieczne, ponieważ dotyczą różnych rodzajów ludzi.

Szkolny psycholog (pedagog szkolny)
Pedagog szkolny to osoba, która doradza uczniom w zakresie ich umiejętności uczenia się, a także słuchania ich potrzeb i wspierania ich ogólnego sukcesu. Ta praca polega na słuchaniu, wspieraniu i skupianiu na tym, co każdy uczeń mówi. Osoby o wysokim współczuciu i silnych umiejętnościach słuchania mogą uznać tę rolę za odpowiednią.

Programista
Deweloperzy oprogramowania zajmują się projektowaniem i konserwacją systemów oprogramowania w programach komputerowych. Ten zawód jest znany od jakiegoś czasu i wciąż się rozwija. Wymaga on ludzi, którzy lubią technologię i obliczenia.
Osoba, która poradzi sobie ze zmianami i opracuje nowe, nowoczesne oprogramowanie, będzie cieszyć się wymyśleniem technologii, która ciągle potrzebuje zmian. Ktoś, kto jest zdolny do adaptacji, precyzyjny i lubi pracować niezależnie, może czuć satysfakcję w tej dziedzinie.

Rób to, co zaplanował Bóg
Wszyscy są wyjątkowi. Twoja satysfakcja z kariery będzie zmaksymalizowana tylko wtedy, gdy będziesz wiedział, do czego zostałeś przeznaczony, a następnie dopasujesz ją do zawodu wymagającego Twoich umiejętności, talentów i osobowości. Pan Bóg nie tworzy bubli. Dla Ciebie też ma konkretny plan. Jeżeli jesteś osobą wierzącą, wiesz, że jesteś również zobowiązany do wiernego zarządzania darami i talentami, które dał Ci Pan, a jeśli nie jesteś wierzącą osobą, to masz świadomość, że lepiej robić rzeczy używając predyspozycji niż się męczyć w szkole, czy pracy.

Niezbędne jest zrozumienie Twojej osobowości, zainteresowań, wartości i umiejętności, abyś mógł z przekonaniem zobaczyć, jak dopasowany jest twój wybór kariery do Twojego profilu lub na podstawie danych dokonać wyboru w przyszłości (przykładowo kończysz szkołę podstawową [gimnazjum] i chcesz wybrać ścieżkę edukacyjną, podjąć decyzję o wyborze studiów, kończysz studia i stoisz przed wyborem wymarzonego zawodu). Ocena tych zależności dzięki zaletom narzędzia Kompas Kariery jest inwestycją w twój osobisty rozwój, który pozwoli Ci cieszyć się jak Dawid, gdy powiedział: ” Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę” (Psalm 139, 14), a następnie znajdź szkołę lub pracę, która pasuje do twojej osobowości. To jest krytycznie kluczowe i ostatecznie przyniesie chwałę „projektantowi” a Tobie satysfakcję z wykonywania zawodu, a o to przecież Tobie chodzi, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.