CV które działa lekcja 0 wstęp

Chcesz uczestniczyć w tym kursie, ponieważ:

  • – chcesz zdobyć trochę więcej wiedzy bo nie zaszkodzi,
  • – potrzebujesz zmienić pracę,
  • – potrzebujesz pracy,
  • – rozglądasz się po rynku pracy,
  • – od dłuższego czasu nie możesz znaleźć pracy

Codziennie całe rzesze świetnych fachowców poszukują pracy, mogliby wnieść dużo do poszczególnych firm, ale … są odrzucani bo … składają CV które nie działa.

Ludzie zatrudniający pracowników nie chcą zatrudnić każdego, a ODPOWIEDNICH pracowników. Więc przygotujmy im odpowiednie informacje w cv stosując zasadę POMÓŻ REKRUTEROWI.

Kurs ten będzie różnić się od innych i możesz z tego powodu odczuwać niepokój, ale spokojnie. Będzie się różnić dlatego, że sam jestem jakby hybrydą, ponieważ sam stale poszukuję pracy (jako firma). Pracuję w projektach unijnych z bezrobotnymi jako doradca zawodowy, a więc sam składam stosowne dokumenty, no i … cv. Kiedy złożę dobrą ofertę otrzymuję tę pracę i wtedy zadrudniam doradców zawodowych, psychologów, pośredników pracy i to ja wtedy jestem odbiorcą cv i przeprowadzam z wybranymi rozmowy kwalifikacyjne. Więc, poddawany jestem rozmowom oraz sam je przeprowadzam. Tak od pięciu lat, więc może jestem partnerem do rozmów i dyskusji z Tobą na temat z tytułu kursu. Przez codzienną pracę z ludźmi poszukującymi pracy wypracowaliśmy cv które działa. Jego podstawowe cechy:

Podstawowe cechy CV które działa

nie więcej niż jedna strona (naprawdę damy radę, świat nam się zmienił i już nikt nie chce czytać 14 stron cv),

piszemy w cv NIEPOTRZEBNE rzeczy

mamy złą kolejność poszczególnych modułów (podtytułów), zaczynamy od wykształcenia, a to często nie „licuje” z aplikowanych stanowiskiem. Mamy wykształcenie: ZSZ kierunek zdobnik porcelany i ukończyliśmy ją 30 lat temu, aplikujemy na stanowisko opiekunka osób starszych. Czy to cv przyciągnie oko rekrutera? Nie sądzę.

chcemy w cv napisać wszystko szczegółowo i zamienić go na Świadectwo Pracy,

chcemy zmienić się w innego człowieka za pomocą opisu w cv i co się dzieje? Na rozmowie kwalifikacyjnej wychodzi, że kłamaliśmy

 

Mentalny błąd

Dostosowujemy do nas ogłoszenie, a nie siebie do stanowiska pracy. Więcej o tym później. Wspomnieć należy, że musimy wykonać pracę aby poznać siebie i zobaczyć jakie talenty posiadamy. Zdecydowana większość ludzi

– nie ma pracy,

– szuka ogłoszeń,

– myśli: ooo… pracownik biurowy, aplikuję,

– pracuje 3 miesiące,

– praca była głupia,

– szuka ogłoszeń,

– ooo… pracownik produkcji – jestem w desperacji, biorę,

– aplikuje,

– 3 miesiące … itp

W następnych pięciu wpisach powiemy o podtytułach cv:

1. Dane osobowe.

2. Profil zawodowy.

3. Doświadczenie zawodowe.

4. Wykształcenie i kursy

5. Języki i hobby.

Jeśli chcesz przejść dalej do lekcji 1 kursu cv które działa dane osobowe, kliknij tutaj

Pomóż rekruterowi. Czy to dobry motyw przewodni?

Następnym razem omówimy pierwszy moduł cv Dane osobowe. Proszę o poinformowanie znajomych oraz o komentarz pod tym wpisem, ponieważ tutaj możemy wszyscy uczestniczyć w dyskusji

9 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *